ANA MARIA PĂCURARU: Realitatea Plus TV, singurul post din România și din Europa de Est acreditat în delegația media oficială a Casei Albe pentru Summit-ul G7

Ana Maria Păcuraru
Scris deRealitatea din Spania
Publicat28 mai 2026, 07:53
Actualizat28 mai 2026, 07:54
Sursărealitatea.net
Realitatea PLUS intră în elita mondială a televiziunilor acreditate de Casa Albă pentru summitul G7 din Franța, acolo unde va participa președintele Donald Trump. Jurnalistul Televiziunii Poporului, Ana Maria Păcuraru, va fi parte din delegația media oficială autorizată de administrația americană. Asta în timp ce în țară, postul Realitatea PLUS este supus unor noi presiuni din partea CNA. Emisia Televiziunii Poporului va fi suspendată din nou pe 4 iunie, între orele 18 și 21. Totul pentru că am dat voce curentului suveranist, curent din care face parte și Donald Trump.
Citește și
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 19:51Adrian Veștea, premierul desemnat de Nicușor Dan: „Am primit asigurări că am suficiente voturi în Parlament”
- 16:53Ucraina intensifică atacurile asupra infrastructurii energetice ruse
- 10:08Măsuri de securitate fără precedent înaintea SUMMITULUI G7. Moment istoric: Realitatea PLUS va transmite de la eveniment
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Spania și pe Google News


























